Kolekcija – WHITE

STATUS BY SHTAMGUTS kolekcijas WHITE (PR2018) sākotnējais atskaites punkts bija balts T-krekls, tā funkcionālais lakonisms kalpoja par audeklu radošiem meklējumiem un atradumu transformācijām – detaļās, siluetos, konstrukcijās. Skicēšanas procesā daudz klausoties topošās skates mūziku un ļaujoties, lai skaņa ietekmē gan garastāvokli, gan ideju virzību, par pamatu ņemtais minimālisms piesātinājās ar mūzikas emocijām. Savukārt, gala procesā ņemot par atskaites punktu 19.gadsimta sieviešu kleitu mantojumu, kolekcija ieguva savu beigu izskatu. Tādā veidā sākotnēji, stilistiski nesaistītās lietas, pakāpjveidīgi saplūda vienā slānī. Visiem pazīstamais un saprotamais T-krekls, piesātinoties ar nordisku mūzikas magnētismu caur 19.gadsimtu nostājās vienā laika nogrieznī – kas ir tagad. Tāpēc kolekcija ir radīta pavasarim/rudenim 2018. Netiek akcentēta viena konkrēta sezona. Mūsdienu dzīves ritms ar ceļošanu - fizisku un virtuālu - izdzēš sezonu robežas.

KOLEKCIJA NĀKOTNES UTOPIJAI, BET VARBŪT NĀKOTNE IR TAGAD.

Kolekcija klasiski sportiskā stilā ar romantiskiem elementiem un avangardiskiem aksesuāriem. Nozīmīgs elements ir gumijas savilkumi, kas tiek izmantoti, gan piedurkņu galos, gan jostās, gan apkakles risinākjumos. kā arī krokots audums imitējot gumijas savilkumu. 
Biksēm svarīgs elements ir uz sāniem nobīdītā buktes vieta. Vienām džinsu biksēm nobīdītās buktes vietas tiek aizstātas ar griezuma līnijām, tādejādi tiek likvidēta sānu vīle. 
Vīrieša žaketei ir inovatīvs konstruktīvs risinājums piedurknes un plecu daļai. Piedurkne tiek kopgriezta ar stāva daļu, taču tas nav kimono, netiek izmantoti ķīļi padusēs. Tiek izmantotas iešuves tādejādi izņemot lieko apjomu paduses daļā. Saglabājās klasiskās konstrukcijas piedurknes ērtums. Netiek izmantots polsteris un stīvinājums. Panākot relaksētu izskatu, vairāk atbilstošu mūsdienu dzīves ritmam. 
Blūzei un sieviešu plašķim ir inovatīvs risinājums piedurknes konstrukcijai. Rokrīņķis tiek padziļināts gandrīz līdz viduklim un nobīdīts virzienā uz  muguras centru. Tādejādi radot platas piedurknes iespaidu līdz elkoņa daļai, taču apģērba stāva daļa netiek lieki paplatināta. No priekšpuses rokriņķis izskatās parasta platuma, kā arī atrašanās vieta ir pierastā.

Izmantotie materiāli - kokvilnas kreklaudums, kokvilnas džins, impregnēta kokvilna, poliesters, miksētās šķiedras, viskoze.

FOTO – Bruno Kabucis

MODEĻI – Patrīcija Paula Vugule; Rolands Grinbergs; Sergejs Makarovs
DIZAINS, STILS, SCENOGRĀFIJA – Artis Štamgūts

0
 .